Annonsera i Klokahem

Magasinet för en klokare, roligare och mer ekologisk livsstil.

Förstärk och profilera dina varumärken och produkter i Kloka hem – Sveriges ledande magasin för klimatsmarta hem och väldesignad ekologisk livsstil. 
I Kloka hem finns utmärkta möjligheter att marknadsföra och öka försäljningen av ekologiska produkter och tjänster. Här går det att läsa om allt från att bygga klimatsmarta och energisnåla hus till väldesignad inredning och ekologisk odling. 

Läsaren får inspirerande matrecept, tips om goda viner och njutbar shopping. Allt ekologiskt så klart.

Mer info om Kloka hem

• Intresset för hemmet står i fokus 
• Stort intresse för form och design 
• 
Övriga intressen: tekniska prylar, mat & vin,
  trädgårdsskötsel och hälsa 
• 
Högutbildade medel- och höginkomsttagare 
• 
Män och kvinnor i åldrarna 20-70 år 
• TS upplaga 11 800 (TS Helår 2015)

Du kan ladda ner vårat säljblad här.

Annonser

d.a. media AB 
105 52 Stockholm 
tel växel 08-786 03 34 
annons@da-media.se 

Teknisk info

Antal nummer per år: 6 
ICC profil: Coated Fogra 39 (ladda ner)
Tryck: Offset, CMYK Europaskalan
Bildupplösning: 300 ppi 

Material mejlas till: material@da-media.se

OBS! Alla färger måste vara i CMYK-läge. Lämna annonsen som ett högupplöst PDF-dokument. Word-dokument räknas ej som fullgott annonsmaterial.

Säljare 

Agneta Kempe Erneberg 08-786 03 21, agneta@da-media.se 
Maria Larsson 08-786 03 11, maria@da-media.se 
Mikael Stefansson 08-786 03 10, mikael@da-media.se
Carina Jansheden 08-786 03 32 carina@da-media.se

Material sändes till material@da-media.se 

Kloka hem ges ut av ETC Förlag

Jim Berg 070-595 27 87, jim.berg@etc.se
Marknads- & annonschef ETC förlag

Magasinet är fyllt av inspiration, tips och idéer för en ekologisk livsstil.

Räckvidd, drygt:
29 000 

Orvesto 2015:1